5 Gbps gegarandeerde bandbreedte
5Gbps dedicated servers — waar de schijf eerder opraakt dan de poort
Gegarandeerd 5Gbps in elf landen, en een chassiskeuze die bepaalt of koude reads de poort waarvoor u betaalt kunnen bijbenen.
De 5 Gbps dedicated servers van X-ZoneServers beginnen bij €519 per maand voor een gegarandeerde 5 Gbps-poort — 7 bare-metal configuraties met maximaal 1.62 PB dataverkeer per maand, in 11 landen in de EU en de VS. De poort is in de praktijk ongemeten: u houdt de volledige toegezegde snelheid de klok rond vast, zonder kosten voor overschrijding en zonder afknijpen op grond van fair use binnen uw niveau.
€519
vanafprijs per maand
€103.8
per Gbps per maand
7
configuraties
1.62 PB
maximaal dataverkeer per maand
01Overzicht
De meeste capaciteitsvragen houden op bij de poort. Deze zou dat niet moeten doen. Een gegarandeerde 5Gbps-verbinding vraagt uw machine elke seconde om 625 MB/s aan payload, zolang het verkeer duurt, en dat cijfer valt precies in het bereik waar het opslagsysteem zwaarder gaat wegen dan de netwerkkaart. Staan de bytes al in het geheugen, dan houdt elk van de zeven configuraties op deze pagina moeiteloos de lijn vast. Staan de bytes op schijf en komen de aanvragen in willekeurige volgorde binnen, dan gedragen een chassis met zes SATA-SSD-bays en een chassis met tien of vierentwintig NVMe-bays zich als verschillende producten. Dat verschil, en niet de poortclassificatie, is waar u hier werkelijk tussen kiest.
02Capaciteit
Wat de poort vraagt, en wie het moet beantwoorden
Vlak volgehouden over een maand van 30 dagen verplaatst dit niveau 1.62 PB. Eén terabyte gaat in 26 minuten en 40 seconden over de lijn. In streamingtermen ondersteunt het 1000 gelijktijdige 1080p-kijkers op 5 Mbps, of 200 gelijktijdige 4K-kijkers op 25 Mbps. Lees die drie cijfers als eisen aan uw array in plaats van als koppen boven de pagina, want de netwerkkant van alle drie is identiek en de opslagkant niet. Duizend kijkers zijn duizend onafhankelijke leesposities in uw bibliotheek, en tenzij de populaire titels in de page cache staan, is het merendeel van die posities een seek. De terabyte-overdracht is het milde geval: dat is één lange sequentiële read, en elke array hier gaat goed om met sequentiële reads. De 4K-sessies zitten ertussenin, minder streams maar veel grotere blokken en een working set die sneller groeit dan het geheugen. De uplink levert alle drie op dezelfde manier. Uw schijven niet.
1.62 PB
Dataverkeer per maand
Aanhoudend volume bij volledige poortbenutting over een maand van 30 dagen.
1,000
1080p-kijkers
Gelijktijdige streams van elk 5 Mbps.
200
4K-kijkers
Gelijktijdige streams van elk 25 Mbps.
26 min 40 s
Per terabyte
Kloktijd om 1 TB op lijnsnelheid van de server af te halen.
De cijfers gaan uit van decimale eenheden (1 Gbps = 125 MB/s) over een maand van 30 dagen, met 5 Mbps per 1080p-stream en 25 Mbps per 4K-stream. Ze beschrijven wat de poort kan dragen, en zijn geen garantie op de doorvoer van uw applicatie: schijf, CPU en de andere kant leggen elk hun eigen grenzen op.
03Configuraties
7 configuraties op 5Gbps
Drie van de zeven configuraties delen één opslaginrichting: zes SATA-SSD-sleuven. De Dual Xeon E5-2630v3 op €519 brengt 16 cores en 32 threads met 128GB DDR4-2133. De Dual Xeon E5-2690v4 op €539, onze populaire keuze, brengt 28 cores en 56 threads op hetzelfde 128GB. De Dual Xeon E5-2699v4 op €609 brengt 44 cores en 88 threads met 256GB. Let op: de extra cores leveren u geen extra bays op. Aan de EPYC-kant verandert de geometrie volledig. De Single EPYC 9254 op €769 met 24 cores en 48 threads, en de Dual EPYC 9254 op €999 met 48 cores en 96 threads, dragen allebei tien NVMe-sleuven ondersteund door DDR5-4800. De Dual EPYC 9554 op €1279 draagt 24 NVMe-sleuven en 512GB, en de Dual EPYC 9754 op €1839, onze zwaarste configuratie, draagt 24 sleuven en een volle 1024GB. Kies eerst op bays en geheugen, en pas daarna op cores.
Dual Xeon E5-2630v3
Instapniveau
€519
/maand
16c / 32t @ 2.4GHz128GB DDR4 @ 2133MHz
6x SSD Slots5Gbps gegarandeerd
Ongemeten verkeer Inbegrepen
POPULAIR
Dual Xeon E5-2690v4
Populaire keuze
€539
/maand
28c / 56t @ 2.6GHz128GB DDR4 @ 2133MHz
6x SSD Slots5Gbps gegarandeerd
Ongemeten verkeer Inbegrepen
Dual Xeon E5-2699v4
Hoge prestaties
€609
/maand
44c / 88t @ 2.2GHz256GB DDR4 @ 2133MHz
6x SSD Slots5Gbps gegarandeerd
Ongemeten verkeer Inbegrepen
Single EPYC 9254
Instapniveau
€769
/maand
24c / 48t @ 2.9GHz128GB DDR5 @ 4800MHz
10x NVMe Slots5Gbps gegarandeerd
Ongemeten verkeer Inbegrepen
Dual EPYC 9254
Hoge prestaties
€999
/maand
48c / 96t @ 2.9GHz256GB DDR5 @ 4800MHz
10x NVMe Slots5Gbps gegarandeerd
Ongemeten verkeer Inbegrepen
Dual EPYC 9554
Ultieme prestaties
€1279
/maand
128c / 256t @ 3.1GHz512GB DDR5 @ 4800MHz
24x NVMe Slots5Gbps gegarandeerd
Ongemeten verkeer Inbegrepen
ULTIEM
Dual EPYC 9754
Maximale prestaties
€1839
/maand
256c / 512t @ 2.3GHz1024GB DDR5 @ 4800MHz
24x NVMe Slots5Gbps gegarandeerd
Ongemeten verkeer Inbegrepen
04Toepassingen
Waarvoor een 5Gbps-server bedoeld is
Videobibliotheken met een lange staart
Een catalogus die groter is dan het geheugen maakt van elke impopulaire titel een koude read, en juist in de staart verspreiden de aanvragen zich. Tien NVMe-bays vangen die spreiding op. Zes SATA-bays beginnen erachter in de rij te staan.
Backupbestemmingen met veel herstelacties
Inname is sequentieel en eenvoudig. Herstellen niet. Meerdere klanten die tegelijk verschillende archieven ophalen is random read op volle snelheid, en precies daar bepalen het aantal bays en de wachtrijdiepte de uitkomst.
Assetdistributie op patchdag
Een nieuwe build duwt één hete working set naar iedereen tegelijk. Of hij past in het geheugen, en dan houdt het instapchassis de poort comfortabel vast, of hij past niet, en dan is NVMe het verschil tussen lijnsnelheid en een plateau dat door de schijven wordt bepaald.
Publieke read replicas
Queryresultaten aan het open internet leveren mengt kleine random reads met af en toe een grote scan. Zodra de index de cache ontgroeit, wordt aanhoudende levering een eigenschap van de opslaginrichting in plaats van van de uplink.
05Prijzen
De prijs van de poort, en de prijs van hem waarmaken
De instap is €519 per maand, wat neerkomt op €103.8 per Gbps gegarandeerde poort. Dat is het getal om mee te beginnen, maar niet het getal om op te beslissen. Past uw working set in het geheugen van het instapchassis, dan koopt €519 het hele niveau en blijft er niets ongebruikt. Past hij er niet in, dan is de vergelijking die er werkelijk toe doet €519 tegen €769 voor de Single EPYC 9254, de goedkoopste configuratie hier met NVMe-bays, want die €250 is wat een poortclassificatie omzet in een geleverde snelheid op koude data. Alles wat daarboven in de reeks staat koopt cores, geheugen en bays in plaats van een snellere verbinding, want alle zeven configuraties dragen dezelfde 5Gbps-toezegging zonder kosten voor overschrijding binnen het niveau. Begroot dus in twee delen. Bepaal eerst de poort, want die ligt vast en is eenvoudig te beredeneren. Bepaal daarna hoeveel ervan u vanaf schijf wilt bedienen, en laat dat het chassis kiezen. De poort twee keer betalen is de dure fout, en het is de fout die niemand opmerkt tot het verkeer echt is.
06Gerelateerd
Stap terug naar 2Gbps
Blijf op 2Gbps als uw reads al comfortabel zijn
Het 2Gbps-niveau begint op €259, wat €260 onder deze instap ligt. Blijf daar als uw leespatroon goed gecachet is en uw pieken bescheiden zijn, want 648 TB per maand is een enorme hoeveelheid levering en een array met zes SATA-bays heeft daar geen moeite mee, zelfs niet wanneer reads koud worden. Ga pas omhoog zodra de opslagkant comfortabel is en de poort het onderdeel is waarop u staat te wachten.
Bekijk 2Gbps-serversStap omhoog naar 10Gbps
Stap door naar 10Gbps wanneer de array de poort voorbijloopt
Het 10Gbps-niveau begint op €659, €140 boven deze instap, op €65.9 per Gbps. De aanleiding is niet verkeersgroei op zichzelf. Stap door zodra u al voor NVMe-bays heeft betaald en uw array meer kan leveren dan de poort kan dragen, want pas dan is de uplink de resterende beperking. 10Gbps bestellen op een chassis met zes SATA-bays verplaatst de wachtrij in plaats van hem te verkorten.
Bekijk 10Gbps-servers07Vergelijking
Alle niveaus met gegarandeerde bandbreedte
Hetzelfde hardwareaanbod wordt verkocht op negen vast toegezegde poortsnelheden. Vergelijk de instapprijs van elk niveau.
08Vragen
Vragen over 5Gbps dedicated servers
Kunnen zes SATA-SSD's dit niveau echt bedienen?
Sequentieel wel, en moeiteloos. Een SATA-array van zes schijven met striping leest grote aaneengesloten blokken ruim sneller dan de payloadsnelheid die dit niveau vraagt. De moeilijkheid zit in willekeurige toegang. Elk SATA-apparaat werkt met één ondiepe commandowachtrij, dus zodra aanvragen in willekeurige volgorde en in kleine porties binnenkomen, besteedt de array meer tijd aan wachten op de afhandeling van commando's dan aan het overdragen van data. Of dat ooit zichtbaar wordt, hangt volledig af van hoeveel van uw verkeer vanuit het geheugen wordt beantwoord in plaats van vanaf de schijven.
Hoeveel RAM heb ik nodig voordat de schijf er niet meer toe doet?
Genoeg om de working set vast te houden, niet de hele dataset. De page cache houdt recent gelezen blokken in het geheugen, dus een zeer groot archief met een hete zone van enkele tientallen gigabytes gedraagt zich zelfs op de instapconfiguratie met 128GB als een werklast die in het geheugen staat. Meet die hete zone onder echt verkeer in plaats van hem te schatten, laat ruimte over voor de applicatie zelf, en vergelijk daarna met de opties van 128GB, 256GB, 512GB en 1024GB in het aanbod. Verschuift de hete zone onvoorspelbaar, dan dalen de hitrates en doen de bays in plaats daarvan het werk.
Welke RAID-indeling geeft de beste leesdoorvoer?
Striping is wat reads laat schalen, en gespiegelde stripes geven u doorvoer plus een rebuild die niet elke overgebleven schijf hoeft te lezen. Pariteitsindelingen lezen prima wanneer het toegangspatroon sequentieel is, maar kleine random reads straffen ze af, en een gedegradeerde array straft ze nog verder af, precies op het moment dat u de volle snelheid nodig heeft. Op de NVMe-configuraties slaan veel beheerders hardwarepariteit helemaal over en laten het bestandssysteem of de applicatie de redundantie regelen, omdat de schijven al geruime tijd niet meer de beperking zijn.
Waarom houdt het goedkoopste chassis het niveau vanaf schijf mogelijk niet vol?
Reken de payloadsnelheid om naar operaties en het wordt duidelijk. Bij een gemiddelde objectgrootte van 64 KB zijn dat bijna 10.000 reads per seconde, en bij 4 KB meer dan 150.000. Een SATA-array met zes bays levert dat zonder moeite vanuit de cache, en ook zonder moeite vanaf schijf wanneer de reads sequentieel zijn. Wat hij niet betrouwbaar kan, is die snelheid leveren als koude random reads terwijl er tegelijk writes binnenkomen. Het instapchassis is niet ondergespecificeerd, maar gespecialiseerd: het houdt het niveau vol wanneer uw toegangspatroon er gunstig voor is.
Maken instellingen voor het bestandssysteem en readahead hier verschil?
Meer dan de meeste mensen verwachten. Een te kleine readahead laat NVMe-wachtrijen bij streaming reads half leeg, zodat de schijven nooit de snelheid halen waartoe ze in staat zijn. Een te grote readahead verspilt bandbreedte aan het ophalen van blokken die niemand heeft aangevraagd en verdringt werkelijk nuttige pagina's uit de cache. Stem hem af op uw gemiddelde objectgrootte, houd de allocatiegroepen van het bestandssysteem over de array verspreid zodat writes zich niet op één apparaat concentreren, en mount met noatime zodat leesverkeer geen writes meer genereert.
Vertel ons het toegangspatroon, niet alleen het verkeer
Stuur ons de omvang van uw working set, uw gemiddelde objectgrootte en uw leesmix, en wij vertellen u welke van de zeven configuraties 5Gbps vanaf schijf volhoudt en niet alleen vanuit de cache. Aangepaste CPU, geheugen tot 1TB DDR5, opslag en besturingssysteem op aanvraag geoffreerd. Xeon-configuraties worden doorgaans binnen een uur uitgerold; EPYC-configuraties kunnen tot 14 dagen duren.
1 Tbps altijd-actieve DDoS-bescherming (L3/L4)Xeon geleverd in ~1 uur, EPYC in maximaal 14 dagenGeen installatiekosten