10 Gbps gegarandeerde bandbreedte
10Gbps dedicated servers: één huurder, één machine
Tien gigabit is het niveau waarop onze bare-metal lijn en onze VPS-lijn elkaar overlappen. Waar u hier werkelijk tussen kiest is isolatie, niet snelheid.
X-ZoneServers 10 Gbps dedicated servers start at €659 per month for a guaranteed 10 Gbps port — 7 bare-metal configurations with up to 3.24 PB of monthly transfer across 12 EU and US datacenter locations. The port is effectively unmetered: hold the full committed rate around the clock, with no overage charges and no fair-use throttling inside your tier.
€659
vanafprijs per maand
€65.9
per Gbps per maand
7
configuraties
3.24 PB
maximaal dataverkeer per maand
De meeste van onze niveaus hebben maar één antwoord. Dit niveau heeft er twee, want X-ZoneServers verkoopt zowel een 10Gbps VPS als een 10Gbps dedicated machine, en het poortcijfer op het etiket is identiek. Wat verschilt is wie er verder op de hardware zit. Een VPS deelt een fysieke host, een hypervisorplanner en een netwerkkaart met andere klanten, en wordt verkocht op een ander bandbreedtemodel. Een dedicated 10Gbps-server heeft precies één huurder, en die huurder bepaalt elk beleid op de machine: kernelversie, core-pinning, interruptaffiniteit, geheugenplaatsing, en wie er mag weten dat de machine bestaat. Kunt u benoemen wat die scheiding u waard is, dan is dit het juiste product. Kunt u dat niet, dan is het eerlijke antwoord dat u het misschien nog niet nodig heeft.
De capaciteit is toegezegd aan één huurder
Een gegarandeerde 10 Gbps-poort draagt 1250 MB/s aan payload. Een volle maand van 30 dagen aangehouden verplaatst hij 3.24 PB, bedient hij 2000 gelijktijdige 1080p-kijkers op 5 Mbps of 400 4K-kijkers op 25 Mbps, en werkt hij een dataset van 1 TB weg in 13 minuten 20 seconden. Dat deel is rekenwerk, en rekenwerk is het makkelijke deel. Wat single tenancy verandert, is dat deze cijfers zich als een bodem gedragen in plaats van als een gemiddelde. Er staat niets anders op de machine in de rij achter dezelfde netwerkkaart, er strijdt niets om dezelfde interruptlijnen en er wekt niets dezelfde cores, dus de doorvoer die u om drie uur 's nachts meet is de doorvoer waarop u tijdens de piek nog steeds kunt plannen. Capaciteitsplanning houdt op een statistische oefening te zijn en wordt een deelsom.
3.24 PB
Dataverkeer per maand
Aanhoudend volume bij volledige poortbenutting over een maand van 30 dagen.
2,000
1080p-kijkers
Gelijktijdige streams van elk 5 Mbps.
400
4K-kijkers
Gelijktijdige streams van elk 25 Mbps.
13 min 20 s
Per terabyte
Kloktijd om 1 TB op lijnsnelheid van de server af te halen.
De cijfers gaan uit van decimale eenheden (1 Gbps = 125 MB/s) over een maand van 30 dagen, met 5 Mbps per 1080p-stream en 25 Mbps per 4K-stream. Ze beschrijven wat de poort kan dragen, en zijn geen garantie op de doorvoer van uw applicatie: schijf, CPU en de andere kant leggen elk hun eigen grenzen op.
7 configuraties op 10Gbps
Dual Xeon E5-2630v3, 16c/32t op 2.4GHz met 128GB DDR4, opent het niveau op €659. Dual Xeon E5-2690v4 voegt cores toe op €679 en is hier de populairste keuze, terwijl de 44c/88t E5-2699v4 met 256GB op €749 zit. De single-socket EPYC 9254, €1169, geeft u 24c/48t op 2.9GHz op DDR5-4800 binnen één NUMA-node, wat de eenvoudigste topologie is om over na te denken wanneer u threads pint. Dual EPYC 9254 op €1399 verdubbelt dat naar twee nodes, Dual EPYC 9554 brengt 128c/256t en 512GB voor €1679, en Dual EPYC 9754 sluit het niveau af op €2239 met 256c/512t en 1TB DDR5. Elk van deze machines komt als geheel bij u binnen, dus de kernel, de interruptkaart en de keuze welke cores voor het netwerkpad ongebruikt blijven zijn allemaal van u.
Dual Xeon E5-2630v3
Instapniveau
€659
/maand
16c / 32t @ 2.4GHz128GB DDR4 @ 2133MHz
6x SSD Slots10Gbps gegarandeerd
AI-geoptimaliseerde routering Inbegrepen
POPULAIR
Dual Xeon E5-2690v4
Populaire keuze
€679
/maand
28c / 56t @ 2.6GHz128GB DDR4 @ 2133MHz
6x SSD Slots10Gbps gegarandeerd
AI-geoptimaliseerde routering Inbegrepen
Dual Xeon E5-2699v4
Hoge prestaties
€749
/maand
44c / 88t @ 2.2GHz256GB DDR4 @ 2133MHz
6x SSD Slots10Gbps gegarandeerd
AI-geoptimaliseerde routering Inbegrepen
Single EPYC 9254
Instapniveau
€1169
/maand
24c / 48t @ 2.9GHz128GB DDR5 @ 4800MHz
10x NVMe Slots10Gbps gegarandeerd
AI-geoptimaliseerde routering Inbegrepen
Dual EPYC 9254
Hoge prestaties
€1399
/maand
48c / 96t @ 2.9GHz256GB DDR5 @ 4800MHz
10x NVMe Slots10Gbps gegarandeerd
AI-geoptimaliseerde routering Inbegrepen
Dual EPYC 9554
Ultieme prestaties
€1679
/maand
128c / 256t @ 3.1GHz512GB DDR5 @ 4800MHz
24x NVMe Slots10Gbps gegarandeerd
AI-geoptimaliseerde routering Inbegrepen
ULTIEM
Dual EPYC 9754
Maximale prestaties
€2239
/maand
256c / 512t @ 2.3GHz1024GB DDR5 @ 4800MHz
24x NVMe Slots10Gbps gegarandeerd
AI-geoptimaliseerde routering Inbegrepen
Waarvoor een 10Gbps-server bedoeld is
Werklasten met een scheidingsclausule
Wanneer een klantcontract of een intern beheersingskader voorschrijft dat de data op hardware moet staan die geen andere huurder aanraakt, kan een gedeelde instance daar niet aan voldoen, hoe snel de poort ook is.
Realtimediensten die niet mogen jitteren
Spraak-, game- en interactief sessieverkeer geven om de vorm van de latency, niet om het gemiddelde. Elke core en elke netwerkwachtrij bezitten haalt de buurman weg die die vorm zou vervagen.
Uw eigen hypervisor, uw eigen regels
Draai er uw eigen virtualisatielaag bovenop en u bepaalt de NUMA-indeling, het pinningbeleid en hoever geheugen wordt overgeboekt, in plaats van beslissingen te erven die binnen andermans host zijn genomen.
Stabiele uitgaande leveringsnodes
Cache- en leveringspunten die de poort uren achtereen bezet houden, waar het toegezegde niveau de factuur vooraf bekend houdt en het pakketpad nooit wordt gedeeld met de verkeerspieken van een andere huurder.
Wat de isolatie kost
De instap is €659 per maand, wat neerkomt op €65.9 voor elke gegarandeerde gigabit, en er staan zeven configuraties op dit niveau, oplopend tot €2239. Lees dat instapbedrag als de prijs van exclusiviteit in plaats van de prijs van doorvoer, want de poortsnelheid op zichzelf is ook uit de VPS-lijn te krijgen. De dedicated machine verdient het verschil zodra u de specifieke reden kunt aanwijzen: een auditor die aparte fysieke hardware eist, een latencybudget dat een medebewoner zou breken, of een afstemprofiel dat alleen root op echte hardware kan toepassen. Beschrijft geen daarvan uw werklast, en past de manier waarop de VPS-lijn wordt verkocht bij hoe u dataverkeer inkoopt, dan zouden wij liever hebben dat u daar begint en overstapt zodra de reden zich echt aandient. Binnen een niveau zijn er geen kosten voor overschrijding, dus het maandbedrag is het hele bedrag.
Stap terug naar 5Gbps
Wanneer 5Gbps al genoeg isolatie is
De 5Gbps-machine vanaf €519 is ook single tenant, dus als isolatie de reden is dat u hier kwam kijken, heeft u die één niveau lager al. Zijn 1.62 PB per maand dekt de meeste werklasten met één applicatie comfortabel, en de €140 die u zou uitgeven om hierheen te komen koopt poortcapaciteit, geen privacy. Blijf waar u bent tot de verbinding zelf, en niet het tenancy-model, het onderdeel is dat u beperkt.
Bekijk 5Gbps-serversStap omhoog naar 20Gbps
De aanleiding voor 20Gbps
Isolatie wordt niet beter op 20Gbps, dus de aanleiding voor die extra €500 is rekenkundig en niet architectureel. Stap door zodra u meerdere geïsoleerde diensten op één machine samenvoegt, of de poort elke dag urenlang tegen lijnsnelheid aanhoudt, en het maandplafond hier niet langer comfortabel voelt. Het 20Gbps-niveau begint op €1159 en tilt dat plafond naar 6.48 PB. Elke afstemmingsbeslissing die u nam gaat ongewijzigd mee.
Bekijk 20Gbps-serversAlle niveaus met gegarandeerde bandbreedte
Hetzelfde hardwareaanbod wordt verkocht op negen vast toegezegde poortsnelheden. Vergelijk de instapprijs van elk niveau.
Vragen over 10Gbps dedicated servers
Wat verandert er werkelijk als ik van de 10Gbps VPS naar de 10Gbps dedicated server ga?
Het poortcijfer blijft hetzelfde en alles eronder wisselt van eigenaar. Op de VPS bepaalt een hypervisor wanneer uw vCPU's draaien en delen andere klanten de fysieke netwerkkaart. Op de dedicated machine is er geen hypervisor tenzij u er zelf een installeert, geen medebewoner, en behoren de kaart, haar wachtrijen en elke core toe aan uw kernel. De VPS-lijn wordt bovendien op een ander bandbreedtemodel verkocht, dus vergelijk de twee eerst op tenancy en pas daarna op papierwerk.
Onze compliance-regels vereisen dedicated hardware. Voldoet dit niveau daaraan?
Een dedicated 10Gbps-server is single tenant: de fysieke machine is uitsluitend aan uw account toegewezen en er draait geen enkele andere klant werklasten op. Dat is de eigenschap waar de meeste scheidingsclausules omheen zijn geschreven, en het is de reden dat beoordelaars gedeelde instances afwijzen. Wij zijn niet uw juridisch adviseur, dus lees uw eigen beheersingskader na, maar waar de eis fysieke scheiding is in plaats van logische scheiding voldoet dit product eraan en een VPS niet. Onze beheerders kunnen de toewijzing schriftelijk bevestigen voor uw dossier.
Kan één enkele TCP-verbinding werkelijk de volle 10Gbps halen?
Dat kan, maar niet met standaardinstellingen. Eén stroom haalt pas lijnsnelheid wanneer de zend- en ontvangstvensters groot genoeg zijn om een volledige round trip aan data onderweg te houden, en dat betekent dat window scaling, socketbuffergrenzen, het congestiebeheersingsalgoritme, offload-instellingen en interruptplaatsing allemaal bij het pad moeten passen. Op een dedicated machine heeft u root op de echte kernel en de echte kaart, dus elk daarvan is van u om aan te passen en niets zet het onder u terug. Wilt u liever niet aan de stack sleutelen, dan vullen meerdere parallelle stromen de poort ook.
Blijft de latency voorspelbaar terwijl de poort verzadigd is?
Dit is de meest praktische reden dat mensen voor single tenancy betalen. Uw toegezegde 10 Gbps kan niet door een buurman worden opgesnoept, en belangrijker nog: niemand anders veroorzaakt interrupts, verdringt uw cachelijnen of strijdt om de cores die de netwerkwachtrijen bedienen. U kunt cores isoleren, de ontvangstwachtrijen daaraan pinnen en de staart van uw latencyverdeling vlak houden terwijl de verbinding druk is. Onze AI-geoptimaliseerde BGP-routering houdt het pad van buitenaf stabiel, en de 99.9% uptime-SLA geldt voor elke machine op dit niveau.
Wat leveren NUMA- en IRQ-controle mij in de praktijk op?
Op een machine met twee sockets hoort geheugen bij de ene of de andere socket, en een pakket dat door een core op de verre socket wordt afgehandeld betaalt een sprong tussen sockets voordat uw applicatie het ooit ziet. De hele machine bezitten laat u het proces, zijn geheugen en de interrupt voor de wachtrij die het uitleest op dezelfde node plaatsen, en vervolgens al het overige werk volledig van die cores weghouden. Een gast op een gedeelde host kan daar niets van instellen, omdat de indeling die hij te zien krijgt bij de hypervisor hoort en niet bij de hardware. Het is het verschil tussen een latencydoel bewust halen en het per toeval halen.
Niet zeker aan welke kant van de streep u staat
Vertel onze eigen systeembeheerders wat uw isolatie-eis precies is en zij zeggen ronduit of de dedicated 10Gbps-machine of de VPS-lijn past. CPU-model, geheugen tot 1TB DDR5, opslag en besturingssysteem worden op aanvraag geoffreerd, en uitrol duurt ongeveer een uur.
Tot 1Tbps DDoS-beschermingUitgerold in ongeveer 1 uur99.9% uptime-SLA